Eden's Garden logo

Pluxee – Sodexo

Redeem your leisure benefits at the masage – Pluxee-Sodexo

Turn your Pluxee-Sodexo Benefits into a relaxing massage at Eden’s Garden.

At Eden’s Garden we allow you to pay for our services through Pluxee-Sodexo Leisure Benefits. Please see below for instructions on how to use this payment method when ordering our services.

FKSP logo

How to use Pluxee-Sodexo Leisure Benefits?

Sodexo – MůjPass:

Můžete nás nalézt na  portálu Sodexo MůjPass, pod naším názvem Eden’s Garden “Vyskočilova, Na Poříčí, Štěpánka, E-shop” – Thajské a filipínské masáže, nebo v mobilní aplikaci Sodexo Osobní účet, která je dostupná pro všechna zařízení se systémy Android a iOS. Náhled partnerské sítě naleznete i ve webové verzi svého Osobního účtu, konkrétně v záložce Kde nakupovat. 

Platba Sodexo kartou na recepci:

Placení s touto kartou je stejné jako s klasickými platebními kartami. Máte-li Flexi Pass CARD, můžete provádět jak kontaktní, kdy kartu vkládáte do terminálu, tak bezkontaktní platby podobně jako s vaší běžnou bankovní kartou. Pokud však využíváte kombinovanou Multi Pass CARD, je možné platit pouze kontaktním způsobem, což znamená vložením karty do platebního terminálu.

flexi card multi pass

 

Karta Multi Pass kombinuje výhody dvou karet – Gastro Pass, což jsou elektronické stravenky, a Flexi Pass pro volný čas.

Nákup dárkových poukazů a permanentek přes náš e-shop:

Pokud máte zájem o nákup dárkového poukazu či permanentky, můžete tak učinit na našem e-shopu. Jako způsob platby jednoduše vyberte možnost “Sodexo”. Po tomto výběru budete přesměrováni na platební portál Sodexo. Zde stačí zadat vaše uživatelské jméno a heslo a následně kliknout na tlačítko pro přihlášení do vašeho Sodexo účtu. Jakmile je objednávka dokončena, zašleme vám potvrzení s veškerými detaily na váš e-mail.

 

Important Information Regarding Purchases through Our Online Shop:

After successfully placing and paying for your order, you will receive a confirmation email from us with a complete overview of important information. Subsequently, you have the option to pick up your season tickets or purchased gift vouchers at any of our branches.

If you have chosen the option “No Shipping (I will print the gift voucher myself)”, you can print your gift voucher and present it during your visit to the selected branch. However, please understand that this option is not available for season tickets.

For season tickets, we offer two options: either pickup at a branch, or delivery to the address you specified when purchasing in our online shop.

When picking up an order at the reception, please provide your order number and the name under which the order was made – this can also be the name of your company. We will then ensure that everything you have ordered from us is properly handed over. Our main goal is to simplify the entire purchasing process for you as much as possible.

If you have opted for delivery by Czech Post to an address of your choice, the package will be properly delivered and we look forward to your upcoming visit. In case of any discrepancies or uncertainties, do not hesitate to contact us.

We are here for you to ensure the most comfortable and advantageous use of our services. We look forward to your visit to Eden’s Garden.

Do you have any questions? Don’t hesitate to ask!

Massages

Treat yourself to relaxation with our massages, which we have selected for you based on our experience.

Benefits and FKSP

Payment by Benefits and FKSP? Yes, we can! Do not refuse this great opportunity! And enjoy your relaxation.

Gift Cards

Delight your friends, family, colleagues. Give them a gift voucher on high-quality paper in a luxurious envelope.

Branches

We look forward to you! We are here for you every day in any weather. Enjoy pain-free relaxation.