Eden's Garden logo

Pivní lázně: Unikátní a starodávná terapie

Pivní lázně patří k jednomu z nejoblíbenějších druhů lázní již od středověku. Jedná se o velmi starou a unikátní lázeňskou terapii, kde jsou využívány přírodní suroviny ve formě chmele, kvasnic a dalších přírodních látek, které se používají nejen při výrobě piva, ale i formou koupelí v pivních lázních, což působí blahodárně na vaše tělo. Tento starobylý způsob relaxace a péče o tělo se v posledních letech opět dostává do popředí zájmu a těší se stále větší popularitě.

 

Výhody pivních lázní

Péče o pokožku

Pivní lázně jsou skvělým způsobem, jak pečovat o svou pokožku. Chmel a kvasnice, které se používají při výrobě piva, obsahují množství vitamínů a minerálů, jež mají pozitivní vliv na pleť. Vitamín B, který je přítomen v kvasnicích, pomáhá zlepšit strukturu pokožky, podporuje její regeneraci a zanechává ji jemnou a hydratovanou. Koupel v pivních lázních také pomáhá odstranit odumřelé buňky, což vede k hladší a zdravější pokožce.

Uvolnění svalů a kloubů

Další významnou výhodou pivních lázní je jejich schopnost uvolnit svaly a klouby. Teplá koupel v kombinaci s chmelem a dalšími přírodními látkami pomáhá zmírnit svalové napětí a bolesti kloubů. To je zvláště prospěšné pro lidi, kteří trpí revmatickými bolestmi nebo mají za sebou náročný fyzický výkon.

Podpora imunitního systému

Pivní lázně také přispívají k posílení imunitního systému. Kombinace teplé vody a přírodních složek podporuje prokrvení a látkovou výměnu, což napomáhá k lepšímu odplavování toxinů z těla. Kvasnice navíc obsahují beta-glukany, které jsou známé svými imunostimulačními účinky.

Relaxace a zlepšení nálady

Pivní lázně nejsou jen o fyzických přínosech, ale také o duševní pohodě. Koupel v pivní lázni je skvělým způsobem, jak si odpočinout a uvolnit se po náročném dni. Chmel má mírně sedativní účinky, což pomáhá snižovat stres a navozuje pocit klidu a relaxace. Některé pivní lázně dokonce nabízejí neomezenou konzumaci piva během pobytu v pivních lázních zdarma.

 

Praktické informace o pivních lázních

Jak se na pivní lázeň připravit?

Před návštěvou pivní lázně se doporučuje dodržovat několik základních pravidel:

  • Nejezte těžká jídla alespoň hodinu před koupelí.
  • Pijte dostatek tekutin, abyste byli dobře hydratovaní.
  • Pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo jste těhotná, konzultujte návštěvu pivní lázně se svým lékařem.

Co dělat během pivní lázně?

Během pivní lázně se doporučuje plně relaxovat a nechat se unášet pocitem uvolnění. Uvolněte svaly a mysl, nechte všechny starosti stranou.  Pokud vás něco během lázně znepokojuje nebo vás bolí, neváhejte to sdělit terapeutovi, aby mohl přizpůsobit podmínky vašim potřebám.

Co dělat po pivní lázni?

Po koupeli je důležité doplnit tekutiny, nejlépe čistou vodou, aby se toxiny lépe vyloučily z těla. Doporučuje se také odpočívat a dát svému tělu čas na regeneraci. Aby se účinné látky z použitých přírodních složek plně vstřebaly do těla, nedoporučuje se sprchovat nejméně 12 hodin po lázni.

Kdy na pivní lázeň nejít?

Obecně se nedoporučuje návštěva pivní lázně po nadměrném fyzickém výkonu, při celkovém vyčerpání, při horečnatých a infekčních onemocněních, ani při nádorových onemocněních. Pivní lázeň by také neměla být prováděna při křečových žilách, plísňových onemocněních kůže nebo poraněních na kůži. V době menstruace nebo šestinedělí by se nemělo masírovat břicho, a v těhotenství nejsou vhodné některé druhy masáží.

Pivní lázně představují unikátní spojení tradice a moderního wellness, které nabízí široké spektrum výhod pro tělo i duši. Ať už hledáte způsob, jak zlepšit stav své pokožky, uvolnit svaly nebo si jednoduše odpočinout, pivní lázně jsou ideální volbou. Tento starodávný způsob relaxace se dnes těší velké oblibě a je důkazem toho, že pivo není jen nápoj, ale i skvělý prostředek pro péči o tělo.

Masáže

Dopřejte si relaxaci při našich masážích, které jsme pro vás vybrali na základě našich zkušeností.

Benefity a FKSP

Platba Benefity i FKSP? Ano, u nás to jde! Neodmítněte tuto skvělou možnost! A užijte si relaxaci.

Dárkové poukazy

Potěšte své přátele, rodinu, kolegy. Darujte jim dárkový poukaz na kvalitním papíře v luxusní obálce.

Pobočky

Rádi vás uvidíme! Jsme tu pro vás každý den za každého počasí. Užijte si relaxaci bez bolesti.